UZM. DR.

Halil Eşenli

Şu anda VM Medical Park Bursa Hastanesi’nde görev yapmakta olan Dr. Eşenli, burada multidisipliner bir yaklaşım ile hastalarına en iyi tedaviyi sunmayı amaçlamaktadır.
MESLEKİ YOLCULUK

Hakkımda

5 Ocak 1981 tarihinde Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde dünyaya geldi. İlkokul ve ortaokul mezuniyetleri sonrasında, lise hayatına Tavşanlı Anadolu Öğretmen Lisesinde devam etti. Çocuk yaşlardan beri ilgi duyduğu tıbbi bilimlerle 1999 yılında Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesinde tanıştı. 2000 yılı sonrası hekimlik eğitimi Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi bünyesinde Eskişehir’de devam etti. 2005 yılı itibariyle eğitim sürecini tamamlayıp Tıp Doktoru ünvanını kazandı.

2006 yılında girdiği tıpta uzmanlık sınavını başarıyla tamamlayarak, Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi İç Hastalıkları Ana Bilim Dalında İç Hastalıkları Asistan Doktoru olarak göreve başladı. Beş yıl süren uzmanlık eğitimi döneminde öncelikle iç hastalıkları klinik şefi Prof. Dr. Sedat Demir başta olmak üzere, BYİEAH ve UÜTF’ nin çok değerli isimleriyle birlikte çalışma ve kendini geliştirme fırsatı buldu. Uzmanlık eğitimi sürecinde hematoloji, endokrinoloji, nefroloji, romatoloji, gastroenteroloji gibi bir çok bölümde aktif olarak çalışarak dahiliye yan dallarıyla ilgili bilgi ve tecrübesini arttırdı. İç hastalıkları alanında çok sayıda çalışma ve makaleler inceleyerek, araştırmalar yaptı. Bu dönemde, daha karmaşık ve nadir rastlanan dahiliye vakalarıyla ilgilenme fırsatı buldu. Diyabet hastalığı ve işitme kaybı ilişkisi üzerine yazdığı uzmanlık tezini tamamlayıp 2011 yılında “İç Hastalıkları Uzman Doktoru” ünvanını almaya hak kazandı.

Tıp kariyeri boyunca gastroskopi, kolonoskopi, ultrason eşliğinde real time tiroid ve meme biyopsisi gibi girişimsel işlemler konusunda kendisini geliştirdi.

Uzmanlık alanıyla ilgili yurt içi ve yurt dışında çok sayıda kongre ve konferansa katılarak mesleki bilgi ve deneyimini geliştirdi.

İç Hastalıkları Uzman Doktoru olarak Karaman Devlet Hastanesi, Ermenek ilçe Devlet Hastanesi, Karacabey İlçe Devlet Hastanesi, Bursa Çekirge Devlet Hastanesinde görev yaptı.

Halen VM Medical Park Bursa Hastanesi bünyesinde görev yapmakta olan Dr. Eşenli, multidisipliner bir yaklaşım ile hastalarına yenilikçi ve en etkili tedavileri sunmayı amaçlamaktadır.

Benim için doktorluk sadece bir meslek değil, aynı zamanda bir hayat felsefesidir. Her bir hastamla kurduğum bağ, sadece bir tedavi sürecinin parçası değil, aynı zamanda bir insan hayatının kutsallığına duyduğum saygının bir yansımasıdır. Bir doktor olarak, insanlara yardım etmek, onların acılarını hafifletmek ve yaşam kalitelerini yükseltmek benim için en yüce görevdir. Bu mesleği icra ederken, tıbbi etik ve standartlara tam anlamıyla bağlı kalmayı kendime ilke edinmişimdir. Bu yolculukta her gün öğreniyorum, her gün gelişiyorum ve her gün insanlara umut olmaya çalışıyorum.

Uzm. Dr. Halil Eşenli

Uzm. Dr. Halil Eşenli - Logo